Mayıs 11, 2015

Aşka Var Mısın? - Natasha Boyd || Kitap Yorumu

Kitap: Aşka Var Mısın?
Özgün Adı: Eversea
Seri: Eversea 1/2
Yazar: Natasha Boyd
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Sayfa Sayısı: 362
Tür: Genç Yetişkin, Romantik
Goodreads Puanı: 4,16
Benim Puanım: 4/5
Satın Almak İçin: D&R - Kitapyurdu - Okuoku.com

Tanıtım

“Eğer geleceğimde olacağını bilseydim, tamamen farklı bir yaşam seçerdim.” ?
...kokusunu derin derin içime çektim. Sonra ağzımı kulağına yaklaştırdım. 

“Eğer farklı bir yaşam seçseydin, beni hiçbir zaman bulamazdın.”


Sorumlulukları ve kendine olan güvensizliğiyle boğuşan, güneyli bir genç kız...
Her şeyini kaybedebileceği son skandalından kaçan, Hollywood’un en gözde megastarı...
Onları sonsuza dek değiştirecek, tesadüfi bir karşılaşma, imkânsız bir birliktelik ve masalsı bir aşk hikâyesi...Benim Yorumum

Çok tatlı bir kitap daha bitti :D Kitabı çok beğendim ve çok akıcıydı. Eğer keyif almak istiyorsanız alın okuyun derim çünkü romantik ve sıcak bir kitap. Bu arada seksi ve yakışıklı karakterimiz olan Jack'e bayılmamak elde değil :D

Kısaca konuya değinirsem; Ünlü bir oyuncu olan Jack Eversea özel hayatında yaşadığı sorunlar yüzünden ortadan kaybolmaya karar verir. Herkesin merak konusu olan Jack'in, nereye gittigi ve ne yaptığı herkes tarafından merak edilir çünkü eski sevgiliside ünlü bir oyuncudur ve Jack'i aldatmıştır. Jack ortalıkta görünmemek için ve peşindeki magazin ordusundan kurtulmak için küçük bir kasaba olan Butler Cove’a gelir ve işte tam burada yolu Keri Ann ile kesişir.
Keri Ann, Butler Cove, Güney Carolina’da yaşıyor. Anne ve babasını bir trafik kazasında kaybettikten sonra babaannesini de kaybeder. Ağabeyi Joey bir tıp öğrencisi olduğu için aile yadigarı evin tüm sorumluluğu Keri Ann'a kalır. Joey’nin okulu bitince Keri Ann'de kasabadan ayrılarak hayatını yaşamaya başlayacaktır. Fakat işler hiç ummadığı şekilde gelişir çünkü yaşadığı küçük kasabaya aynı zamanda çalıştığı yere gelip yemek siparişi veren kişi çok ünlü bir oyuncu ve en yakın arkadaşının bayıldığı, hayran olduğu Jack Eversea'dir.


Onların yolu böyle kesişiyor işte. Ben bu iki karakteri sevdim. Her ne kadar kitapta az görmüş olsakta Jazz ve Joey de sempatik karakterler arasına girdi bile :D Kitap keyif kitabı gibi çok hoşuma gitti ve çok akıcı. Sonu tuhaf bitti ama ikinci kitabı alıp okumayı istiyorum. Böyle keyifli ve günübirlik biticek bir kitap. Keyifli vakit geçirmek için alın okuyun derim ve akıcı olduğu içinde sıkıntı olmuyor.


Kitap Alıntıları"Sana hiç kendini beğenmiş olduğunu söyleyen oldu mu?Kendini beğenmiş değil. Kendinden emin. Arada fark var.

"Birini önemsediğinde , onun acı çektiğini görmek ya da duymak istemezsin. Özellikle de elinden gelen bir şey yoksa."


"Sanırım hayatın boyunca çok fazla kendi başına kalmak zorunda kalmadın ?"
"Gerçek şu ki etrafın her dakika insanlarla çevriliyken de yapayalnız kalabiliyorsun."
Özgür Kitaplar. Blogger tarafından desteklenmektedir.