Nisan 30, 2015

Yemin Bozdum Yolunda - Müjde Aklanoğlu || Kitap Yorumu

Adı: Yemin Bozdum Yolunda (1)
Yazar: Müjde Aklanoğlu
Seri: Bana sevmeyi Anlat #2
Yayınevi: Parola Yayınları
Sayfa Sayısı: 704
Goodreads Puanı: 3.89
Benim Puanım: 3/5

Arka Kapak


ONLARIN AŞKI MUTLU MU BİTECEK?

Her şey bir yanlış anlaşılmayla başladı! Derin yeşil gözleri, beyaz, tazecik tenine düşen gece karası saçları ve dolgun kırmızı dudaklarıyla yakıcı bir güzellik: Peri!
Hayal dünyalarında yaşayan, peri kızlarından değil o! Onun hayatı, masal dünyalarındaki gibi hiç olmadı. Zaten masalların, ucuz aşk romanlarına inanmayı bırakalı çok olmuştu. Ta ki; gece yarısı uyku sersemi yaptığı bir hataya kadar!
Sınırsız serveti, baştan çıkarıcı cazibesi ve pervasız yakışıklılığıyla Eymen'in baştan çıkarıp elde edemeyeceği bir kadın yoktu. Öyle sanıyordu! Oysa Eymen, evliliğin erkekleri itaatkâr bir köleye çevirdiğini ve aşk acısının azap verici bir yıkımla, ehlileştirici etkisini düşünerek evlenmeyi kesinlikle istemiyordu. Geçmişte yaşadığı acı tecrübesi yüzünden, kapılar aşka kapanmış, yüreği sırlarla örtünmüştü... Artık aşka yeminliydi! Bir gece zorda kalıp bir otele uğradı ve uyandığında hayatının en büyük yanlış anlaşılmasıyla karşılaştı.

Böylece peri masalı başladı!

Tüm kadınlar kendisininken, o; sadece asi ve şartları olan bu kızı arzuluyor -Karısını!- ona sahip olabilmek için her yolu deniyordu. Peri isyan ettikçe cezbediyor, çekim alanından çıkmıyordu.
Bu iki inatçı âşıktan acaba hangisi galip gelecek? Önce hangisi pes edecek? Eymen dokunursa yanacak, bir ömür evli kalacak! Peri ise verdiği yemini bozmayıp arkasında kalmaya çalışacak...

İki Yemin, bir aşk.. Acaba hangisi kazanacak?..


Benim Yorumum

Yine bir kitap yorumuyla karşınızdayım heheh Bu sefer daha önce Bana Sevmeyi Anlat kitabını okuduğum -ki süper bir kitap ama rüzgar aşk ya hihiih :D- ve şimdi de Yemin Bozdum Yolunda kitabını okuduyup bayıldığım yazarlardan birisi Müjde Aklanoğlu. 
Gerçekten kalemi süper ve kitapları çok akıcı. Karakterler, kurgu, anlatım tarzı, kitabın duygusu bence çok iyi. İkinci kitap için gün sayıyorum keşke bir an önce çıksa. Kitabın 700 sayfalık bir roman olduğuna bakmayın hemencecik bitiyor. Yarım bırakmak gelmiyor insanın içinden ve eline alınca hemen kitaba kendini kaptırıyorsun. Ben elime aldığımda bir gecede 240 sayfa bitirdim resmen :D 

Eymen, Peri, Ecem ve azda olsa gördüğümüz Cem kitabın sevdiğim karakterlerinden. Diyalogları, atışmaları, kavgaları güzel ve eğlenceliydi.
Kitap süper, bazen güldüğünüz bazen üzüldüğünüz bazen de küfür edip dövmek isteğiniz bir sürü kısmı olan eğlenceli bir kitap. 

Kısaca konuya deginirsem; Peri ailesini kaybetmiş ve amcasıyla yaşayan bir kız. Yengesinin eziyetleri yetmiyormuş gibi bir de sapık bir kuzenle başı belada. Yengesinin verdiği işlerin yorgunluğuyla hemen dinlenip uyumak için odasına gider ve o gece çektikleri yetmezmiş gibi hayatı daha fazla altüst olur. 
Eymen ise yakışıklı, zengin bir iş adamı. Geçmişte yaptığı hatalar yüzünden yaralı bir adam. Bir arkadaşının düğünü için gittiği şehirde yaptığı bir gecelik hata hayatını sekteye uğratıp tamamen değiştirir.
İkisininde yaşadığı bazı şeyler var ve ettikleri yeminler var. Her ne kadar hayatlarını çıkmaza sürüklesede vazgeçemeyecek kadar bağlılar yeminlerine. 
Umarım bir an önce ikincisi çıkar çünkü çok merak ediyorum. Son bölümde olan olaylar yüzünden daha bir merak ediyorum. Bence sizde bu kitaptan keyif alıcaksınız bu yüzden okuyun ve ikinci kitap için gün sayın :D 


Kitaptan Alıntılar

"Sadece sevsen olmaz mı Eymen? Birazcık sevsen."

"Canım doktorculuk oynamak çekti. Yaramaz bir hasta doktordan korkunca, ben de kendim olayım dedim." diye dalga geçti. "Ufakken kızları böyle soyuyordum."

“Senden değişmeni istemiyorum! Senden hiçbir şey istemiyorum! Ben sadece sevilmek istiyorum. Babamın, annemi sevdiği gibi sevilmek. Onların yuvası gibi sevgi dolu bir yuva. Sen bunu bana verebilir misin?”
Özgür Kitaplar. Blogger tarafından desteklenmektedir.