Nisan 04, 2015

Sana Vuruldum - Nicole Williams || Kitap Yorumu


Kitap: Sana Vuruldum
Seri: Crash (Sana Vuruldum) 1/3
Yazar Adı: Nicole Williams
Sayfa Sayısı: 336
Yayınevi: Aspendos Yayıncılık
Çeviri: Fadime Türker
Goodreads Puanı: 4.06
Benim Puanım: 3/5

                   
     

     Tanıtımı


"Sana Vuruldum" üçlemesinin bu ilk kitabında, dünya bu neslin Romeo ve Juliet'iyle tanışıyor: 
Jude Ryder ve Lucy Larson. Southpointe Lisesi Lucy'nin son yılında olmak istediği son yerdi. Ta ki adı, baş belasıyla eşanlamlı hâle gelmiş olan Jude Ryder'la tanışana kadar. Sabıka kaydı bir tezden uzun olan Jude, sakinlerinin dengesiz olduğunun bilindiği yerel yetimhanede kalıyordu ve Lucy'nin sormaya çekinmesine yetecek kadar fazla kadın onun adıyla inlemiş, adını bağırmış ya da lanetlemişti. Lucy ara sıra tuhaf olsa da genelde normal bir şekilde yetiştirilmişti. Gözünü Julliard'a dikmiş bir şekilde bale ayakkabıları ve elbisesini giymek için yaşıyor ve beladan uzak durmak için elinden geleni yapıyordu. Bugüne dek. Geçmişini geleceğinden ayrı tutmak istiyorsa Jude, Lucy'nin uzak durması gereken her şeydi. Ama uzak durmak yapamadığı tek şeydi. Lucy Larson ve Jude Ryder için, aşk, onları parça parça edecek şey olmak üzereydi.
Benim Yorumum 

Lucy 5 sene önce abisini kaybetmiştir. Bu olaydan sonra sadece abisini kaybetmekle kalmamış, anne ve babasını da yitirmiş birisidir. Babası, abisinin olayından sonra kendini toparlayamadığından işini kaybetmiş ve bu nedenle şimdiki yaşadıkları yere taşınmak zorunda kalırlar. Ve bir plaj günü güneşlenirken Jude ile karşılaşır.

Çeviri ve imla hataları kitapta fazla ve bu hatalar kötü durmuş. Öncelikle kitabın konusu fena değildi ama bir okuru tatmin edecek ölçüde yazılmamış. Karakterlere fazla bağlanamadım bunda duygu eksikliği büyük etken. Cok yüzeyseldi herşey. Kitaba ve karakterlere duygu daha iyi yansıtılabilseydi ve olaylar daha düzgün ve detayları daha iyi anlatılsaydı kitap daha iyi olurdu. Ama kitapta hep bir şeyler eksikmiş gibi geliyor. Olaylar resmen birbirinin üstüne geldi bir de. Özellikle bazı yerlerde bir durun ya yavaş diyesim geldi.
Ama benim için kitabın sonu daha iyidi. Olaylar sonlarda daha şaşırtıcı oldu. Tahmin etmezdim böyle bir şey çıkacağını ama güzel oldu bence bu kitap için.

Kitapda isimlerin Beatles grubundan gelmesi hoştu bence. Güzel bir espiri olmuş.

Aspendos yayınları güzel kitaplar çıkarıyor ama keşke daha iyi çevirilse ve imla hatalarına dikkat edilse, keşke.
Özgür Kitaplar. Blogger tarafından desteklenmektedir.