Temmuz 09, 2016

Yolum Aşka Düştü - Meral Kır // Kitap Yorumu

Kitap: Yolum Aşka Düştü
Seri: Sancaktarlar Serisi #3/4
Yazar: Meral Kır
Yayınevi: Aspendos
Türü: Romantik, Polisiye
Sayfa Sayısı: 456
Goodreads Puanı: 4.47
Benim Puanım: 5/5

"Bir daha dünyaya gelirse âşık olacağı adamı insan ırkından seçmeye karar veren, şaşkın akademisyen Sena Tekin ve önce Sena'yı öpüp sonra, "Pardon, ben senin ağabeyin sayılırım," diyen Ahmet Sancaktar'dan soluksuz okuyacağınız bir roman…


Aşk Zor Oyunları Severdi Ama Bu Bir Oyun Değildi.
Bu, Tutkuya Yenik Düşenler İle
Yolu Aşka Düşenlerin Savaşıydı.

Severek yaptığı bir işe, harika bir nişanlıya ve güzel dostlara sahip olan Sena'nın tüm hayatı televizyonda izlediği bir haberle alt üst olur. Özenle kurduğu dünyası yavaş yavaş yıkılırken, hayatını geri alacağına dair tüm umutlarını kaybetmenin eşiğine gelir.
Ancak Sena'yı asıl korkutansa, yıllardır âşık olduğu Ahmet Sancaktar'ın onu korumak için her şeyi göze almasıdır. Çünkü artık genç kızın hem hayatı hem de kalbi tehlikededir… 

Ünlü ve zengin Sancaktar Ailesi'nin hırçın, asabi ve ukala olarak tanınan üyesi Ahmet Sancaktar'ın sevdikleri için yapamayacağı şey yoktur. Ancak girdiği amansız kovalamacanın içinde Sena'yı korumak için yaptıkları kendisini bile şaşırtırken, Ahmet'i asıl korkutan şey ise ayağına dolanan aşktır. Karanlıktaki düşmanla savaşmak mı, yoksa aşka karşı gelmek mi daha zordu?
Yaşayıp görmekten başka şansı yoktu…


Benim Yorumum

Ya bayıldım :D Meral Kır okuduğum ikinci kitabıyla da kalbimi fethetti ve en sevdiğim türk yazarlar arasına girdi. Cidden çok güzel kalemi var, kitabı okurken elimden bırakmak istemedim ama bitsinde istemedim çom güzel vakit geçirdim okurken.

İlk Aşkın Kokusunu Aldım kitabını okumuştum ve çok sevmiştim iyi ki Yolum Aşka Düştü kitabını da almışım çünkü çok sevdim :D

Bir kere çok güzel bir yazım tarzı ve kalemi var. Kitabın içinde ne ararsan buluyorsun yani gizem, gerilim, polisiye, aşk, romantik her şey var ve çok iyi uyum içindeler. Okuru bunaltmayan ve sıkmayan anlatımı, merak uyandıran yanı, akıcılığı, her sayfasında biraz daha şaşırtması, güzel karakterlerin güzel aşkları süperdi.

"Sevgi için çok uzun cümleler kurmaya,
onlarca kelimeler sarf etmeye gerek yoktu.
Bazen küçük bir bakış,
kalbinin söylemek istediklerini
senin yerine anlatabilirdi."

Ahmet'e ve Sena'ya bazı yerlerde kızıp hak verdim ve yaşadıklarını büyük bir keyifle okudum her ne kadar hoş olmayan şeyler de yaşansa da aralarında ikisine bayıldım. Özellikle sonda Sena'nın yaptığı aşk itirafı çok güzeldi yani o ortamda falan okurken ben bile heyecanlandım. Tıpkı Aşkın Kokusunu Aldım kitabında olduğu gibi bu kitapta da bolca şaşırtıcı şey oldu. Ummadığımız karakterlerden neler çıktı resmen.

Kısacası kitabı çok sevdim ve okuduğumda keyif aldım. Meral Kır'ın Aşkı Seçtim ve Aylardan Aşk kitaplarını da okumak için sabırsızlanıyorum ve umarım Mehmet Sancaktar'ın hikayesini de kaleme döker de bizde okuruz :)

Kitap seri diye ilk kitabını önce alayım gibi düşüncelere girmenize gerek yok çünkü birbirinden bağımsız bir seri bu. Her kitapta farklı karakterler var ama hepsi Sancaktar ailesinin bir üyesi. Aşağıya hangi kitapta hangi karakterler var yazacağım zaten :) Bence bu yaz sıcağında kitabı okurken güzel dakikalar geçirebilirsiniz. Aslında bu konudan Aşkın Kokusunu Aldım kitabına yaptığım yorumda bahsetmiştim ama burada da bahsedeyim dedim.

Aylardan Aşk - Tanem ve Yağız
Aşkı Seçtim - Asya ve Doruk
Yolum Aşka Düştü - Ahmet ve Sena
Aşkın Kokusunu Aldım - Serra ve Barış

Serimizdeki karakterler bu şekilde ve ben Mehmet Sancaktar'ın hikayesini okumak için şimdiden sabırsızlanıyorum :D Bence romantik aşk kitabını polisiye ile birleştiren yazarımız Meral Kır'ı hepiniz seveceksiniz çünkü gerçekten güzel ve sizi kitabın içine çeken kalemiyle çok iyi bir yazar..


Özgür Kitaplar. Blogger tarafından desteklenmektedir.