Mart 25, 2015

Tersyüz - Amy Harmon || Kitap Yorumu

Kitap: Tersyüz
Orjinal Adı: Making Face
Yazar: Amy Harmon
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Sayfa Sayısı: 376
Çevirmen: Arzu Altınanıt
Goodreads Puanı: 4.44
Kitap Puanım: 5/5                               

                             
     


                                                         

Kitap Tanıtımı

Ambrose Young okulun en çekici çocuğu ve kasabanın yıldız güreşçisiydi. Uzun boylu ve yapılı bir vücudu, omuzlarına değen saçları ve yakıcı gözleriyle aşk romanlarının kapaklarını süsleyebilecek kadar yakışıklıydı. Fern Taylor bunun farkındaydı ve Ambrose Young'a âşıktı. Belki de bu kadar yakışıklı olduğu için Fern asla onunla birlikte olabileceğini düşünmemişti. Ta ki her şey tersyüz olana ve Ambrose'un eski yakışıklılığından eser kalmayana kadar… 

Tersyüz, beş genç adamın küçük bir kasabadan kalkıp savaşa gidişinin ve içlerinden sadece birinin geri dönüşünün hikâyesi... Hayatı, benliği, güzelliği kaybetmenin hikayesi... Bir kızın, yıkılmış bir çocuğa ve yaralı bir savaşçının, sıradan bir kıza olan aşkının hikâyesi... Kalp kırıklığının üstesinden gelen bir arkadaşlığın ve bilinen kalıpların dışına çıkan bir kahramanın hikayesi... 

Tersyüz, hepimizin içinde biraz iyiliğin biraz da kötülüğün olduğunu keşfettiğimiz modern çağın Güzel ve Çirkin'i...
                                               
Benim Yorumum 


Gerçekten de modern zamanın güzel ve çirkini..

Ben bu kitaba ba-yıl-dım. Bu kadar mükemmel bir kitap olabilir mi? Hâlâ okumayan varsa kesinlikle okusun. Tek kelimeyle muhteşem. O kadar güzel işlenmiş ki olaylar, kurgu, karakterler müthişti. Kitapta her şey var öncelikle dostluk, arkadaşlık, aşk yani okuduğunda her şeyi bulabileceğin bir kitap bu da herkesin okuyup sevmesini sağlıyor. Duygusal olmamdan kaynaklı olabilir neredeyse her bölümde ağladım ve o kadar sevdim ki keşke daha önce okusaymışım dedim. Ambrose'a aşık oldum. Bailey'i çok sevdiğim kadar Becker'ı da o kadar sevmedim. Kitabı alın ve okuyun bu kitap bir muhteşem dostum.                             
Yazarlardan ve Bloglardan Yorum


"Tersyüz bize modern yaşamın unutturduğu duyguları hatırlatıyor. Güzellik sadece yüzeysel olabilir ama bu hikâye ta içinize işleyecek ve uzun süre aklınızdan çıkmayacak." 

-A Love Affair With Books -


"Zaman zaman sizi neye uğradığınızı şaşırtan bir kitap okursunuz. Bu kitap benim için tam olarak böyleydi. Bugüne kadar okuduğum en güçlü hikâyeydi ve bana inanın, çok çok fazla kitap okuyorum. " 
- Holly Kelly, Rising kitabının yazarı.-


"Hiçbir Çirkin, Ambrose kadar yakışıklı, hiçbir Güzel de Fern kadar naif olmamıştı! Tersyüz sizi toplum yargılarının ötesine götürerek, yaralı ve genç kalplerin bir attığı bu duygusal hikâyeyle içine çekecek."

 -Romancekolik-


"Tersyüz, sevginin, arkadaşlığın, kaybetmenin ve hayata dair ikinci bir şansın, duygusal, yürek burkan ama aynı zamanda içinizi ısıtacak, kolay kolay unutamayacağınız öyküsü." 
-Tuğçe'nin Kitaplığı-
Özgür Kitaplar. Blogger tarafından desteklenmektedir.